StartO mnieArtykułyReklamuj serwisPartnerzyMapa stronySzukajKontakt


Strona główna Aktualności Czym jest RSS?
Czym jest RSS?
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Piotr Idzik   
niedziela, 31 maja 2009 20:50

Czym jest RSS ?
autorem artykułu jest Piotr Idzik

RSS jest nowoczesnym narzędziem internetowym wykorzystywanym do szybkiego i prostego korzystania z zasobów sieci, bez konieczności zaglądania na poszczególne witryny. Z uwagi na masowe zamieszczanie informacji w Internecie można się szybko zagubić. Dzięki kanałowi RSS nie tylko zaoszczędzimy sobie czasu, jaki poświęcamy na poszukiwania, ale także uporządkujemy wszystkie wiadomości, jakie nas interesują. Wiadomości RSS są dostarczane w formie nagłówków i przypominają pocztę elektroniczną - mają tytuł, skrót i odnośnik, który prowadzi do pełnej informacji na stronie WWW.

RSS jest akronimem od anglojęzycznych słów Really Simple Syndication, które dosłownie oznaczają bardzo prostą syndykację. Zadaniem RSS jest powiadamianie nas o pojawieniu się nowych informacji na wybranych przez nas stronach internetowych, a także przedstawianie  newsów, wiadomości czy wpisów z blogów. Kanał ten potrafi także poinformować nas o pojawiających się zmianach w serwisach aukcyjnych oraz stronach o e-comerce . Wszystkie powiadomienia otwieramy w czytniku RSS. Dzięki temu narzędziu odczytasz najbardziej interesujące Cię informacje bez konieczności odwiedzania danej strony internetowej, czyli jest to jedna z większych rewolucji Internetu.

Czytniki RSS są ogólnie dostępnymi darmowymi programami, z jakich można dowolnie i bez ograniczeń korzystać. Owe programy dzieli się na te, które można wykorzystać bez potrzeby instalowania ich na swoim komputerze oraz takie, które wymagają instalacji.  Najczęściej wykorzystywanym programem przez internautów jest Google Reader , jakiego nie trzeba instalować u siebie na komputerze. Posługiwanie się nim jest dziecinnie proste. W tym czytniku wybranymi przez siebie kanałami możemy zarządzać klasyfikując je do odpowiednich folderów, a co więcej wszystkimi odczytanymi przez nas informacjami może się dzielić z naszymi znajomymi, wykorzystując funkcję „share”.
Symbol RSS łatwo można rozpoznać, przeważnie jest on pomarańczowy, czyli jest łatwo zauważalny. Jeśli na danej stronie umieszczony jest dany znacznik, to znaczy, że taką stronę możemy zasubskrybować. Jeśli korzystasz z przeglądarki Opera lub Firefox, wystarczy kliknąć na ten znaczek i wybrać odpowiednią metodą subskrypcji.

Korzystanie z kanału RSS to oszczędność czasu i wygoda, warto z niego korzystać zresztą przekonaj się sam.

--
Autor: Piotr Idzik, właściciel serwisu http://www.zarabianieskuteczne.pl/ poświęconemu skutecznym metodom zarabiania pieniędzy przez Internet

Spodobało się? Podziel się z innymi: dodajdo

Poprawiony: niedziela, 27 czerwca 2010 19:24
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Podoba Ci się tu ? - Poinformuj znajomych !

Serwis istnieje
od 01.12.2008r.

LogowanieAnkieta

Jak dowiedziałeś się o stronie?
 

Statystyki serwisu

Użytkowników : 5
Artykułów : 89
Odsłon : 318467
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 
Kanał RSS

zarabianieskuteczne.pl